“Ταξίδι στη μαγική χώρα των ξωτικών!”🎄

Την Τρίτη 20 Δεκεμβρίου οι μαθητές και οι μαθήτριες της Β’ Δημοτικού των Εκπαιδευτηρίων είχαν την τύχη να γνωρίσουν από κοντά τα ξωτικά του Άγιου Βασίλη και μάλιστα δίχως να χρειαστεί να ταξιδέψουν ως τον μακρινό Βόρειο Πόλο, αλλά κάνοντας μια περιήγηση στο Δέντρο Των Ξωτικών στην Πάτρα.

Τα παιδιά γνώρισαν και βοήθησαν τα ξωτικά φτιάχνοντας χριστουγεννιάτικα στολίδια σε σχήμα αγγέλου και έπαιξαν μαζί τους κάνοντας ενδιαφέρουσες διαδραστικές δραστηριότητες. Φυσικά, επειδή ήταν αρκετά καλά παιδιά όλον τον χρόνο, είχαν τη χαρά να συνομιλήσουν με τον Άγιο Βασίλη, να ανταλλάξουν ευχές και να του ζητήσουν τα δώρα τους.

Η επίσκεψη έκλεισε “γλυκά” μιας και οι μαθητές κεράστηκαν καραμέλες και ζαχαρωτά.